Öksürüğe ne iyi gelir?


Öksürüğe ne iyi gelir?
14 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 900 kez okundu.

Sert ve soğuk geçen kış aylarının rahatsızlığı öksürük sizinde gelip kapınızı çaldıysa doğal evde yağabileceğiniz bitkisel karışımlar ve çaylar ile rahatlayabilirsiniz.Neredeyse herkesin kış aylarında yaşadığı bir sorun boğaz ağrısı ve tahriş ile birlikte geçmeyen öksürük.Öksüsüğe iyi gelen ve öksürüğü kesen doğal karışımlar için araştırmalar yaptık eskilerden günümüze iste öksürüğe en iyi gelen doğal karışımlar;

Öksürüğü kesen iyi gelen doğal karışımlar!

Annelerimizin, babaannelerin ve ananelerin kurtarıcısı öksürük için Ihlamur çayı

Hem terletir hem balgam söktürürçKronik öküsür. Kronik öksürüğü de keser.

Eskilerin Ebegümeci

Bronşite ve nezleye iyi gelen etkili bir bitki olmakla birlikte  bulantıları ve kusmaları da keser. Öksürüğe olan faydası ise çok oldukça rahalatıcıdır.

Yaban eriği

Ezilerek şeker ile kaynatıldığında öksürüğü keser.

Andız otu

Özellikle kökünü iyice ezip bal ile karıştırdığınızda öksürük falan kalmaz ve balgamınızda sökülür.

Ardıç

meyvelelerinizi taze bulabilirseniz ezip sulu bir kıvama getirin öküsürüğünüzü heme kesecektir.

Böğürtlen

Meyveleri daha olmadan yapraklarını alın ve gölgede bekletin ve şurubunu yapın.İçtiğinizde kanınız temizlenicek ve öküsürüğünüz kesilecektir.

Siyah kırmızı turp ve bal

olgun ve taze siyah veya koyu kırmızı turbun içini oyun ve içine bir yemek kaşığı acı iyi bal koyun.Birgün bekletin, bekledikçe sulanıcak bu suyu gece öksürüklerinizde içerseniz boğucu uyutmayan öküsürüğünüzün işkencesinden kurtulup rahat bir uyku çekebileceksiniz.4 yaşından sonra çocuklarınızın kesilmeyen öksürüğündede gece  bir tatlı kaşığı verebilirsiniz.Mümkünse üstüne hemen su içmeyin bu şekilde daha etkili olur.

Bir önceki yazımız olan Kabızlığı Geçiren İyi Gelen Yiyecekler başlıklı makalemizde Kabızlığa iyi gelen yiyecekler, Kabızlığa iyi gelen yiyecekler listesi ve kabızlığa ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com

Bu sitede yer alan tüm marka, marka logolari ve markalara ait ürün resimleri, tasarim ve görseller marka sahiplerine aittir.

    Güzellik     Saç    Diyet     Cilt Bakimi    Moda   Taki & Aksesuar   Dekorasyon    Saglik   Reklam   Iletisim   Hakkimizda    Sitemap   Gizlilik


© 2012-2015 Kadinweb.net. Tüm haklari saklidir.

Google Profili Google+
Bumerang - Yazarkafe

Sayfa başına git
adult image sharing