Home / sağlık / Öksürüğe ne iyi gelir?
Öksürüğe ne iyi gelir?

Öksürüğe ne iyi gelir?

Kış aylarının kaçınılmaz sorunu ;Öksürüğü kesen doğal karışımlar nelerdir?

Sert ve soğuk geçen kış aylarının rahatsızlığı öksürük sizinde gelip kapınızı çaldıysa doğal evde yağabileceğiniz bitkisel karışımlar ve çaylar ile rahatlayabilirsiniz.Neredeyse herkesin kış aylarında yaşadığı bir sorun boğaz ağrısı ve tahriş ile birlikte geçmeyen öksürük.Öksüsüğe iyi gelen ve öksürüğü kesen doğal karışımlar için araştırmalar yaptık eskilerden günümüze iste öksürüğe en iyi gelen doğal karışımlar;

Öksürüğü kesen iyi gelen doğal karışımlar!

Annelerimizin, babaannelerin ve ananelerin kurtarıcısı öksürük için Ihlamur çayı

Hem terletir hem balgam söktürürçKronik öküsür. Kronik öksürüğü de keser.

Eskilerin Ebegümeci

Bronşite ve nezleye iyi gelen etkili bir bitki olmakla birlikte  bulantıları ve kusmaları da keser. Öksürüğe olan faydası ise çok oldukça rahalatıcıdır.

Yaban eriği

Ezilerek şeker ile kaynatıldığında öksürüğü keser.

Andız otu

Özellikle kökünü iyice ezip bal ile karıştırdığınızda öksürük falan kalmaz ve balgamınızda sökülür.

Ardıç

meyvelelerinizi taze bulabilirseniz ezip sulu bir kıvama getirin öküsürüğünüzü heme kesecektir.

Böğürtlen

Meyveleri daha olmadan yapraklarını alın ve gölgede bekletin ve şurubunu yapın.İçtiğinizde kanınız temizlenicek ve öküsürüğünüz kesilecektir.

Siyah kırmızı turp ve bal

olgun ve taze siyah veya koyu kırmızı turbun içini oyun ve içine bir yemek kaşığı acı iyi bal koyun.Birgün bekletin, bekledikçe sulanıcak bu suyu gece öksürüklerinizde içerseniz boğucu uyutmayan öküsürüğünüzün işkencesinden kurtulup rahat bir uyku çekebileceksiniz.4 yaşından sonra çocuklarınızın kesilmeyen öksürüğündede gece  bir tatlı kaşığı verebilirsiniz.Mümkünse üstüne hemen su içmeyin bu şekilde daha etkili olur.

Bir önceki yazımız olan Kabızlığı Geçiren İyi Gelen Yiyecekler başlıklı makalemizde Kabızlığa iyi gelen yiyecekler, Kabızlığa iyi gelen yiyecekler listesi ve kabızlığa ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DMCA.com

Bu sitede yer alan tüm marka, marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.

    Güzellik     Saç    Diyet     Cilt Bakımı    Moda   Takı & Aksesuar   Dekorasyon    Sağlık   Reklam   İletişim   Hakkımızda    Sitemap   Gizlilik


© 2012-2013 Kadınweb.net. Tüm hakları saklıdır.

Google Profili Google+

Scroll To Top